کد خبر: ۳۳۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
کبری علیزاده دوین
معلم شیروانی؛ کبری علیزاده دوین در حرکتی ماندگار همراه با دانش آموزان کلاس اولی اش به بهانه روز معلم همراه با گل و شیرینی به دیدار مدیر و پرسنل آموزش و پرورش این شهرستان رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیروان، دوازدهم اردیبهشت ماه هرسال که به منظور پاسداشت مقام معلم در صفحات تقویم ماندگار شده است فرصتی است تا به طور ویژه از حال معلمانی با خبر شویم که مزایای مادی شغل‌شان را پشت سر گذاشته و با نگاهی مملو از امید، پنجره زندگی فرزندان این سرزمین را به سمت روشنایی و آگاهی می‌گشایند.

" کبری علیزاده دوین" آموزگار پایه اول ابتدایی در مدرسه قرآنی مبین شهر شیروان صبح امروز در حرکتی زیبا همراه با 34 دانش آموزش و مدیر و معاونین و دیگر همکارانش به مناسبت روز معلم و پاسداشت از خدمات آموزش و  پرورش به دیدار مدیر و پرسنل این اداره در شهرستان شیروان رفتند.

وی پس از اهدای گل و شیرینی به "سعید رحمانی فضلی" مدیر آموزش و پرورش شهرستان شیروان از یکایک کارکنان این اداره با اهدای گل و شیرینی روز معلم را گرامی داشت.

این معلم در خصوص این حرکت به پایگاه خبری تحلیلی شیروان گفت: تنها معلم نیست که دانش آموز را تربیت می کند و این فرایندی است که به صورت یک زنجیر به هم پیوسته از آموزش و پرورش، مدیر مدرسه، والدین، معلم، خود دانش آموز و بسیاری از عوامل دیگر با تعامل یکدیگر توانایی معلم را به ثمر می نشاند.

خانم علیزاده گفت: معلم تنها در تربیت فرزند ایفای نقش نمی کند بلکه تمام کارکنان آموزش و پرورش در آن دخیل هستند و روز معلم تنها برای این قشر نیست و باید قدردان زحمات تمام افرادی که در امر آموزش خدمت می کنند باشیم.

وی با اشاره به اینکه نقش معلم تنها ارائه و انتقال دانش صرف به دانش آموزان نیست، بلکه کمک به آنها برای استفاده حداکثری از ظرفیتها و استعدادهای خودشان است و  در ادامه افزود: از پایه اول باید دانش آموز بداند که زحمات زیادی در خصوص محقق شدن آرزوهای او صورت می گیرد.

این معلم خلاق گفت: بسیار می شنویم و می خوانیم و مشاهده می کنیم که همه درباره شیوه های پرورش خلاقیت دانش آموزان بحث می کنند، در حالی که دانش آموزان در مقام فراگیرنده و شکل پذیر آموزش و پرورش به شدت تحت تاثیر رفتار معلم قرار دارد.

علیزاده افزود: در دانش آموز دوره ابتدایی اثرپذیری و انعطاف پذیری بیشتر به چشم می خورد و این امر ضرورت دارد که بیش از پیش از پرداختن به شیوه های پرورش خلا قیت دانش آموزان سعی شود.

او ادامه داد: معلم در ابتدای امر آموزش در نظر دانش آموز الگوی قابل اعتمادی است که سبب اثبات یا نفی یادگیری می شود و اگر معلم آموزش خلاقیت به دانش آموز را به صورت کلامی ارائه دهد، ولی خودش الگوی عملی خلاقیت نباشد برای او تناقض و تضاد شناختی به وجود می آورد.

وی گفت: دانش آموزان علاقه زیادی به معلم خود دارند اگر گفتار معلم در مدرسه با عملش در بیرونش متفاوت باشد ضربه زیادی به دانش آموز وارد می شود زیرا از او یک الگوی کامل و بی عیب در ذهن پرورش داده و وقتی دوگانگی بین گفتار و رفتار وجو داشته باشد سریع حس می کند و او هم تاثیر پذیر می شود.

کبری علیزاده در پایان از خانم "طاهره جهاندیده" مدیریت مدرسه، معاونین مدرسه، همکاران، والدین و شیرینی سرای نمونه و کلیه کسانی که نهایت همکاری را داشتند تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/*مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظرات بینندگان
1395/02/12 | جواد
0
0

مسولین به مدرسه ما یعنی مالک اشتر هم اومدن چرا هیچ عکسی از اون مراسم نمی زارید؟ با سلام باید خدمت حضرتعالی عرض نماییم که به دلیل تداخل برنامه ها همکاران با قادر به حضور در تمامی مدارس را نداشتند. سپاس از همراهی شما


1395/02/12 | مهرداد
0
0

احسنت به این معلم دلسوز واقعا خسته نباشید میگم


1395/02/12 | مهدیزاده
0
0

درود بر این معلم


1395/02/12 |
0
0

این چه کاریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!


1395/02/12 | محمدی
0
0

آموزش و پرورش چه تقدیری کرد


نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: