کد خبر: ۳۴۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۰۹
معرفی شهدا:
شهید حسین علی رمضانی؛ در سال 1337 در روستای اردوغان از توابع شهرستان اسفراین متولد شد و در سال 1360 به درجه رفیع شهادت نایل و در بهشت حمزه رضا(ع) شهر زیارت در آغوش خاک آرام گرفت.
زندگی نامه شهید حسین علی رمضانی / براي پاسداري از حق و ارزش ها درنگ و سستی نکنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیروان، با توجه به برگزاری کنگره عظیم ۳۰۰۰ شهید استان خراسان شمالی در مهر ماه امسال تلاش خواهد شد وصیت‌نامه، زندگی‌نامه، تصاویر و آثار شهدا و رزمندگان دفاع مقدس بر روی این پایگاه خبری منتشر شود.

شهید حسین علی رمضانی در سال 1337(هـ.ش) در روستای اردوغان از توابع شهرستان اسفراین به دنیا آمد.

این شهید؛ متاهل و در شغل نظامی ارتش خدمت می نمود، در عملیات تک دشمن در جبهه های نبرد حق علیه باطل از کیان میهن اسلامی دفاع می کرد و در سال 1360 بر اثر تیر مستقیم دشمن در منطقه سر پل ذهاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در بهشت حمزه رضا(ع) شهر زیارت در آغوش خاک آرام گرفت.

 

ويژگي هاي برجسته شهيد به نقل از بستگان: این شهید، ساده و خوش برخورد و با محبّت بود و در كوره ي رنج ها و تجربه ها و انديشه هاي انقلابي و خدایي، پرورش يافت و تا آخرين لحظه ي زندگي، همواره با تمام انديشه ، احساس ، عقل ، زندگي و وجودش، در خدمت ايمان و مسئوليتش بود.

 او  هميشه سعي مي كرد صله رحم را بجا آورد، با مادر و برادرانش مهربان بود و مي كوشيد تا آنها در زندگي، كمبودي احساس نكنند.

او انساني معتقد و باايمان بود بطوري كه در بعضي فرصت ها روزه و نماز حضرت علي(ع) بجاي می آورد و در ايام سوگواري سالار شهيدان، در مسجد صاحب الزمان(عج) فعّاليّت مي كرد .

خاطره: مادرش مي گويد: حسینعلي سعي مي كرد به جبهه برود امّا پدرش چون دست تنها بود رضايت نمي داد تا اين كه يك روز ديدم لباس هايش را جمع مي كند به او گفتم:  كجا ؟ پاسخ داد: به جبهه مي روم. گفتم: بدون اجازه پدرت؟ پاسخي نداد. بعد من و برادرش اورا تا محل ا عزام همراهي كرديم، در آنجا از مسئول اعزام نيرو پر سيديم پدر حسينعلي كه رضايت نداده است، چطور اورا اعزام مي كنيد؟ پرونده راكه نگاه كردند ديديم كه برگ رضايت پدرش است بعد حسینعلي گفت به پيرمرد فقير مبلغي دادم  و او آمد به جاي ولي من امضا كرد، گفتم: من رضايت نمي دهم كه بروي او در جواب من گفت: اگر نگذاري بروم، در آن دنيا جواب حضرت زهرا(س) را چه خواهي داد ؟، من ديگر نتوانستم چيزي بگويم. گفتم: برو و دست علي به همراهت.

سفارش و وصيت شهيد: هميشه براي پاسداري از حق و ارزش ها، كوچكترين سازش، انحراف، درنگ و سستي به خود راه ندهید.

انتهای پیام/*



مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید



نظر شما



نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: