کد خبر: ۴۰۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
امام جمعه شیروان:
حجت الاسلام کوثری؛ امام جمعه شیروان درهمایش خادمین افتخاری آستان مقدس حمزه الرضا(ع) شیروان گفت: امام سجاد(ع) را باید با صحیفه سجادیه اش شناخت.
امام سجاد(ع) را باید با صحیفه سجادیه اش شناخت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیروان، امام جمعه شیروان با عرض تسلیت سالروزشهادت امام سجاد(ع) گفت: امام سجاد (ع) در قالب دعا خط و مشی اش را به مردم می فهماند.

وی با بیان اینکه امام زادگان معدن جود و سخا و کرَم هستند افزود: امام زادگان جزء فرهنگ ما محسوب می شوند و باید روز به روز تجلی آنان بیشتر شود و تبدیل به یک قطب فرهنگی شوند و ارزش خدمت درآستان مقدس امام زادگان همانند ارزش خدمت در آستان قدس رضوی است  و کسانی که خدمتگزار امام زادگان هستند باید قدر خود را دانسته و از تمام فرصت های خدمتگزاری استفاده نمایند.

 کوثری در ادامه اظهار داشت: فرهنگ ما عفت،حجاب،عزت،وطن دوستی و ولایت مداری و گنبدهای امام زادگان هستند و ما باید قدر خودمان را بدانیم چرا که امام زادگان هستند که به همه ما عزت می دهند و این مناطق با حضور آنان ترقی پیدا خواهد کرد.

امام جمعه شیروان از عوامل اجرای طرح هم سطح سازی قبور اطراف آستان مقدس حمزه الرضا(ع) تقدیر و تشکرنمود و گفت: ان شاء الله با اتمام این طرح اولین نمازجمعه شهرزیارت را در کنار قبور این آستان مقدس برگزار نماییم.

وی در پایان از افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خراسان شمالی خبر داد و افزود:جهت رونق بخشیدن به فعالیت های عمرانی و فرهنگی آستان مقدس حمزه الرضا(ع) باید شبستان های جدیدی ساخته شود وهمچنین بازار بزرگ حمزه الرضا(ع) نیز در این مکان مقدس راه اندازی گردد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شیروان نیز گفت:در این آستان مقدس باید به زائرین و مجاورین حرم معرفت،اطلاعات و مسیر بدهیم و برای آنان خادم نمونه ای باشیم.

علی پرهیزکار افزود:تمام کارها باید تقسیم شود و فقط تنها گل پر در دست نگیریم چرا که جایگاه همه شما خادمین جایگاهی بسیار ویژه ای است و باید اجر و مزد خود را پائین نیاورید و به خودتان بهاء بدهید.

وی در ادامه اظهار داشت:اکثر خدام افتخاری سن آنان بالا است و باید در جذب خدام افتخاری جوان نیز تلاش کنیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شیروان گفت:این همایش باید به صورت فصلی برگزار شود و از پیشنهادات و نظرات همه خدام استفاده گردد و برای اینکه برنامه های عمرانی و فرهنگی رونق داشته باشد باید به فکر ایجاد فعالیت های منفعتی مانند راه اندازی رستوران تهیه و توزیع غذای حضرت برای این آستان مقدس و ... باشیم.

پرهیزکار از صدور کارت عضویت جدید جهت تمامی خدام آستان مقدس حمزه الرضا(ع) در آینده نزدیک خبر داد.

اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام سیدجواد حسینی،قرائت قرآن توسط حسینعلی ظفری،مداحی توسط مداح اهل بیت(ع) سعید اسماعیلی،قرائت زیارت عاشورا توسط ذاکر اهل بیت(ع) کربلایی علی اوغازی،اهدای هدایا و لوح تقدیر به خادمین حرم آقایان رحمتی،حسین نژاد،اوغازی،دلیرباز و خانم امانی و پذیرایی شام از دیگر برنامه های این همایش بود.

خبرنگار: حسینعلی ظفری

انتهای پیام/*مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: