کد خبر: ۴۰۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
شهید عظیم سازور:
شهید عظیم سازور؛ در سال 1341 در روستای مشهد طرقی از توابع شهرستان شیروان متولد شد و در سال 1361 به درجه رفیع شهادت نایل و در بهشت حمزه رضا(ع) شهر زیارت در آغوش خاک آرام گرفت.
زنان؛ در حفظ حجاب، از حضرت فاطمه ی زهرا(س)، سرمشق گیرند

به گزارش اخبار شیروان، شهید عظیم سازور؛ در سال 1341 در روستای مشهد طرقی از توابع شهرستان شیروان متولد شد و در سال 1361 به درجه رفیع شهادت نایل و در بهشت حمزه رضا(ع) شهر زیارت در آغوش خاک آرام گرفت.

ایشان، مجرد و دارای تحصیلات ابتدایی بود، در امر کشاورزی اشتغال داشت و در جبهه های نبرد حق علیه باطر در لشکر 5 نصر خدمت می کرد و در جبهه مسئولیت عضو واحد عملیات را عهده دار بود.

وی در تاریخ 1361/04/23 در عملیات رمضان، دژ هشت خرمشهر، بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل امد.

ویژگی های برجسته شهید به نقل از بستگان: محیط خانه، وی را از همان دوران کودکی، با اسلام و قرآن و درس ایمان به خدا، و عشق به خاندان پیامبر (ص)، آشنا کرد. جوانی مهربان و سخت کوش و خوش اخلاق بود.

خاطره: سید عظیم، عاشق جبهه و جنگ بود، باید به خدمت مقدس سربازی می رفت، از خدمت معاف شد. با شروع جنگ، امام دستور جهاد که دادند، سید عظیم  ندای رهبر کبیر را لبیک گفته و به جبهه اعزام شد.

سفارش شهید: تمام مردان، در شجاعت و ایمان و اخلاص علی(ع) را مقتدای خویش قرار دهند و زنان نیز در حفظ حجاب، از حضرت فاطمه ی زهرا(س)، سرمشق گیرند و امام را تنهانگذارید و مطیع فرمان او باشید.

انتهای پیام/*مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: