کد خبر: ۵۵۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
خداوند رنگ سبز را برای چشم هایش برگزید اما غافل از اینکه روزی دست تقدیر، غباری از تیرگی را بر روی آن خواهد نشاند. جنگ، بمب شیمیایی، ترکش، تاول، سوزش... اگرچه برایش یادآور روزهای تلخی است اما باور به اینکه باید در برابر مشیت الهی سر تعظیم فرود آورد و به خود او توکل کرد، قدری از دردهایش را التیام می بخشد.
گفتگو خواندنی با جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس

جانباز شیمیایی 10درصد دوران دفاع مقدس در گفتگو با پایگاه خبری شیروان، خودش را علی صبوری معرفی می‌کند و با صدای بغض‌آلود می‌گوید آن زمان برای لبیک گفتن به فتوای امام خمینی (ره) برای دفاع از مهین و خاک جمهوری اسلامی راهی جبهه  شدم و از رفتن به جبهه پشیمان نیستم چراکه اگر ایستادگی هم‌رزمان و هم‌قطاران و همه رزمندگان جبهه‌های جنگ نبود امروز چنین امنیتی در کشور نبود. ایران خاک دلیران است و هرزمانی که خاک و آرمان‌هایشان درخطر باشد با تمام وجود برای آن در میدان حاضر می‌شوند.

این جانباز شیمیایی10درصد می‌گوید : من در سالهای آغاز جنگ حدود ۱۶ سال داشتم و به سبب اینکه در خانواده‌ای مذهبی و ولایت مدار زندگی کرده‌ام در اولین عملیاتی که حضور داشتم به عملیات مقدماتی والفجر قرائت شد. آنچه در دل و هدف جوانان بود حضور در میدان اسلام و کفر بود، یک جان نه بلکه صد جان حاضر بودم برای اسلام قرآن فدا کنیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس در خصوص چگونگی شیمیایی شدنش گفت، اثرات شیمیایی آن‌قدر در من تأثیر کرده بود و هنگامی‌که به مشهد بازگشته بودم دیگر شناخته نمی‌شدم، بدنم مانند زغال شده بود و چشمانم ملتهب شده و سرفه‌هایی به حد خفه شدن داشتم،سال ۷۸ با مراجعه به پزشکی که به جانبازان رسیدگی ویژه می‌کرد خواستم با یک آمپول از دردهای بسیار راحتم کند، گاهی حالتی به من دست می‌داد که دردی شدید از ابتدای سر تا کمر حس می‌کردم و پس از رعشه به حالت ضعف نقش زمین می‌شدم ، پوست بدنم بسیار حساس شده است هر ماه براثر سردرد شدید این تاول ها به وجود میاد واز پوست بیرون می‌ریزد.

درادامه وی با اشاره به نقش دفاع مقدس در  اهمیت اقتصاد مقاومتی و خودباوری در تولید یادآور شد : در زمان جنگ تحمیلی، هم ملت شریف ایران و هم نیروهای نظامی و بسیجی، با داشته‌های خودشان توانستند برای مقابله با دشمن، به سلاح‌هایی دست پیدا کنند که نیازهای ما را تأمین کند. اقتصاد مقاومتی هم که مقام معظم رهبری چندین سال است بر آن تأکید می‌کنند بدین معناست که ما به داشته‌های خودمان تکیه کنیم و کاری کنیم که اقتصاد ما در مقابل تهدیدها و فشارها و تحریم‌های اقتصادی مقاوم شود.

صبوری با اشاره به اهمیت تکیه به توانمندی‌های داخلی کشور افزود: اگر بر روی پای خود بایستیم و چشممان را به روی برنامه‌های خارج از کشور ببندیم و همه تلاش ما بر حمایت از تولید داخلی باشد، همانند دوران جنگ تحمیلی، می‌توانیم نیازهای داخلی خودمان را تأمین کنیم.

وی درپایان تصریح کرد: دوران دفاع مقدس از ایران و تمامیت ارضی آن با حمایت های مالی خود دفاع کنند. اما این بار دیگر نیازی به اهدای پول و کالا نیست، بلکه با خرید و حمایت از کالای با کیفیت ایرانی به اقتصاد کشور کمک کرده اند و اقتصاد مقاومتی را از یک ایده و کلام، تبدیل به فعل کرده اند. امید است که مردم ایران بار دیگر در این عرصه حرکتی بزرگ را آغاز نمایند تا کشور و صنایع داخلی را در مقابله با هجمه کالاهای وارداتی رقیب مصون بدارند.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظرات بینندگان
1396/07/04 | مصطفی
0
0

باسلام به نظرشماچطورمیشه زحمات امثال آقای صبوری روجبران کنیم؟؟؟ به نظرمن برای قدردانی ازجانبازان عزیزبایدببینیم چه نیازهایی دارندتابابرطرف کردن نیازهایشان بلکه مرهم کوچکی بردردشان باشد. بایدرسیدگی کنیم به معنای واقعی نه اینگونه ضعیف.


نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:  
 

آخرین اخبار

معاون نجفی در شهرداری تهران، قالیباف و مدیرانش را به مناظره طلبید/ موضوع؛ خط ۷ مترو

دومین افتتاحیه پرفروش تاریخ سینما/ ۲۲۰ میلیون دلار در سه روز

جلسه ملاقات مردمی استاندار تهران با شهروندان برگزار شد

دزد مدارس جنوب تهران به دام افتاد

در آلوده‌ترین پاییز ۴ سال اخیر قرار داریم

مسافرکش‌ها ساز گرانی کرایه را کوک کردند

اصلاح‌طلبان مقابل طرح تحول سلامت قرار گرفتند/ پزشکیان: همان اول گفتم که از نظر علمی و تجربی غلط است/رییس کمیسیون بهداشت: طرح تحول سلامت، عجولانه و بدون مطالعه آغاز شد

امضای تفاهم‌نامه انجمن صنفی خبرنگاران ایران بامجموعه کارتینگ پرند

نگاهی به فروش حراجمعه بامیلو

جزئیات علل حذف نشدن کنکور از زبان یک نماینده مجلس

پربیننده

تیک‌های عصبی درمان قطعی ندارد، اما قابل کنترل است

تجلیل از شهدا فریضه است

نامناسب بودن مسیر جاده اصلی روستای فیض آباد

برگزاری همایش ملی فقه و سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی شیروان

وقتی حیا در جامعه نباشد، حجاب هم نخواهد بود

پاکسازی کمربندی خاتم الانبیاء شیروان توسط پاکبانان

کارگاه تخصصی آموزش قرآن در شیروان

تیک‌های عصبی درمان قطعی ندارد، اما قابل کنترل است

تجلیل از شهدا فریضه است

نامناسب بودن مسیر جاده اصلی روستای فیض آباد

برگزاری همایش ملی فقه و سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی شیروان

وقتی حیا در جامعه نباشد، حجاب هم نخواهد بود

پاکسازی کمربندی خاتم الانبیاء شیروان توسط پاکبانان

کارگاه تخصصی آموزش قرآن در شیروان

یادداشت

تیک‌های عصبی درمان قطعی ندارد، اما قابل کنترل است

تیک‌های عصبی درمان قطعی ندارد، اما قابل کنترل است

رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در کشور ایران است.

رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در کشور ایران است.

پربحث

رانندگان حوزه حمل و نقل ،کالبد اصلی و ستون فقرات اقتصاد هستند

راننده تاکسی، شغلی که مرخصی و بازنشستگی ندارد

ستار اورکی موسیقی «دوباره زندگی» را می‌سازد/ آماده سازی برای فجر

شکایت دختر نوجوان از راننده سرویس مدرسه به اتهام تجاوز

توان ایران در برقراری امنیت مناطق دریایی به اثبات رسیده است

رحمتی ۱۵۰ میلیون بدهد آزاد است!

روایت فتنه‌ــ‌۴| آمریکا چند میلیون دلار برای اغتشاش سال ۸۸ هزینه کرد؟