کد خبر: ۵۵۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
تفکر و آرمان حسینی را هدف و شعار مشترک حاضرین در اربعین عنوان و با بیان اینکه اجتماع بزرگ اربعین حسینی پدیدآورنده فرهنگ واحد دینی است
تفکر و آرمان حسینی، هدف و شعار مشترک زائرین اربعین

به گزارش پایگاه خبری شیروان ،حجت الاسلام والمسلمین کوثری در خطبه های نماز جمعه با عبدالله خواندن حضرت سیدالشهدا علیه السلام، اظهار کرد: امام حسین علیه السلام بواسطه عبودیت به شخصیتی فراتر از تاریخ و بین المللی مبدل شده است که به تمام بشریت تعلق دارد.

کوثری با اشاره به منافقان ریا کار که درانجام وظایف خود کوتاهی می کنند افزود: برای رضای خدا کار کنید و سر عهد خود با خدا، پیامبران، مردم باشید و ناامید نباشید ،لذا راه روشن است شیطان را کنار بگذارید همانند کسانی که تفرقه انگیزی دارند نباشید.

وی ادامه داد:  تفکر و آرمان حسینی را هدف و شعار مشترک حاضرین در اربعین عنوان و با بیان اینکه اجتماع بزرگ اربعین حسینی پدیدآورنده فرهنگ واحد دینی است که دشمن نیز به عظمت آن اذعان دارد، افزود: اربعینِ امسال تیر خلاصی بر پیکره داعش می باشد و تا دو ماه آینده اثری از این گروهک تکفیری بر جای نخواهد ماند.

امام جمعه شیروان با عرض تسلیت بمناسبت شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام، هشتم آبانماه سالروز شهادت دانش آموز بسیجی محمدحسین فهیمده را یادآور شد و گفت: امام راحل(ره) شهید فهمیده را رهبر و الگو خطاب کرد و نامگذاری این روز به نام بسیج دانش آموزی اقدامی بسیار زیبنده است.

حجت الاسلام والمسلمین کوثری با بیان اینکه شهیدان فهمیده و حججی از جمله هزاران نوجوان و جوان بسیجی کشور اند، ادامه داد: نوجوانان و جوانان امیدهای آینده ایران اسلامی هستند و ضرورت دارد مسئولین، تواندمندی جوانان را باور داشته و با فراهم آوردن زمینه های پیشرفت از آنان حمایت نمایند.

گوثری در تبیین لزوم مراقبت بیش از پیش خانواده ها از جوانان و نوجوانان، تشریح کرد: دشمن با بهره گیری از امکانات و فناوری روز دنیا در پی ایجاد فاصله بین نوجوانان و مکتب عاشورا و انقلاب است.

وی با تصریح این مطلب که امروزه جنگ نظامی اتفاق نخواهد افتاد و اقدامات آمریکا با هدف تفرقه افکنی و مقابله با نفوذ ایران و سپاه پاسداران در قلب سایر ملت ها در حال انجام است، گفت: تمامی تحریم ها و صرف هزینه ها بخاطر وحشت آنان از صدور روحیه انقلابی و تفکر جهادی جوانان و نوجوانان ایران اسلامی به سایر کشورها می باشد.

وی درپایان افزود: ثبات قدم، ایمان و باور عمیق قلبی به همراه بصریت و دشمن شناسی از دیگر نتایج معرفت به امام زمان است که در غبار فتنه و دو راهی های خطرناک، حق و حقیقت را عیان ساخته موجب عاقبت به خیری می شود.

انتهای پیام/مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: