کد خبر: ۵۵۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
روح زندگي جور ديگر در نگاهش رنگ گرفته بود انگار چشمانش رو به افقي نو باز شده بود. نگاهش به دريچه زندگي تصويري جديد گرفته بود. تا اين‌كه تصميم گرفت قدم در راهي گذارد كه فصل‌هاي زيبايي را در دفتر زندگي‌اش ثبت كند.
قران کریم هوش انسان را دوبرابر افزایش می دهد

 به گزارش پایگاه خبری شیروان،نوجوان موفق شهرستان شكوفايي و درست زيستن را در كلمه به كلمه آيات قرآن معني مي‌كرد. مفهوم عميقي از آيات الهي را در وجود پرورانده بود، هرچه بيشتر محو خلقت خداوند مي‌شد زودتر به مسير‌هاي سبز و روشن آينده دست پيدا مي‌كرد.

روح زندگي جور ديگر در نگاهش رنگ گرفته بود انگار چشمانش رو به افقي نو باز شده بود نگاهش به دريچه زندگي تصويري جديد گرفته بود،تا اين‌كه تصميم گرفت قدم در راهي گذارد كه فصل‌هاي زيبايي را در دفتر زندگي‌اش ثبت كند ،ایشان از فعالان مطرح ورزشی و با وجود سن کم حافظ هفت جز قرآن است و در بخش های ورزشی و قرآنی توانسته است بارها مقام نخست را در سطح شهرستان واستان ازآن خود كند، چندی پیش در خدمت این استعداد درخشان بودیم و با وی گفتگویی جالب و خواندنی داشتیم که ادامه می‌توانید ملاحظه بفرمایید.

 

درابتداخودتان رامعرفی نمایید و تحصیلات وزندگی خود را بیان کنید؟

بنده محدثه براتی در سال1381 درشیروان متولد شدم و باپیشنهادپدر ومادرم فعالیت های قرآنی راشروع کردم ودرسن 10 سالگی شروع به یادگیری قرآن کردم و چون پدرم جزو اساتید و مدرس تلاوت قران میباشند باعث شده تا یادگیری قرآن ودعا را با صوت حزین درمنزل قرائت میفرمودند و من نیز علاقمند شدم

خانم براتی، چی شد که تصمیم گرفتید در مسیر حفظ قرآن گام بردارید؟

پدرم در این زمینه خیلی کمکم کرد و ایشان خیلی علاقه داشت تا من به این سمت بروم  باوجود سن کمی که داشتم با کمک پدرم حفظ قرآن را آغاز کردم و بعد  به صورت غیرحضوری و زیر نظر اساتیدبزرگ شهرستان به مسائل اموزش پرداختم

تا کنون چند بار در مرحله استانی مسابقات قرآنی حضور داشته‌اید؟
در حفظ 5جزقران و مسابقات ورزشی والیبال به صورت استانی شرکت کردم که خوشبختانه به لطف خدا و پدر ومادرم توانستم حضور رتبه اول را کسب کنم

حضور در کلاسهای حفظ قرآن، لطمه ای به تحصیل شما وارد نکرد؟

به هیچ وجه، حتی می توانم بگویم که قرآن خیلی زیاد در مراحل تحصیلی به من کمک کرده است.

به نظر شما آشنایی با قرآن و حفظ آیات آن، چه برکاتی در زندگی شما داشته است؟

آرامش در زندگی احساس بسیار خوبی است که یکی از هدایای پربرکتی است که به واسطه حفظ قرآن، به زندگی من وارد شده است و از این بابت بسیار خوشحالم.

چه توصیه ای برای هم سن و سال های خودت داری؟

حفظ قرآن مسیر درست و صحیح زندگی را به انسان نشان می دهد و در همه مراحل زندگی انسان را یاری می کند، از همه دوستان هم سن و سال خودم می خواهم که حفظ قرآن را آغاز و به آن ادامه بدهند و به هیچ عنوان قرآن را فراموش نکنند.

خانواده‌ها چقدر می‌توانند در هدایت فرزندان به سمت قرآن مؤثر باشند؟

خانواده مهم‌ترین نقش را در تربیت فرزندان و هدایت آنها به سمت قرآن دارد، خصوصاً اگر پدر و مادر خودشان به قرآن گرایش داشته باشند فرزندان بیشتر از آنها الگوبرداری می‌کنند. بسیاری از قرآن‌آموزان با تشویق پدر، مادر به این سمت آمده بودند، البته این نباید به این معنا باشد که افراد را تحت فشار بگذاریم که کار و زندگی خود را رها کنند و به سمت حفظ بیایند بلکه افراد می‌توانند در کنار تحصیل و کار به حفظ قرآن بپردازند، همچنین حفظ قرآن به این معنا نیست که کل قرآن حفظ شود، مهم استفاده و بکارگیری قرآن کریم است و می‌توان با حفظ بخش‌هایی از قرآن، از فواید این کتاب آسمانی بهره‌مند شد

شما چه تجربه خاصّی بری حفظ دارید که بدرد دیگران بخورد؟

ـ الآن که از ما روش می خواهند و می پرسند، من روی نظم خیلی تکیه می کنم، ولی خودم چون تجربه نداشتم بر اساس روش منظمی کار نکردم و الآن متوجه می شوم که نظم و ینکه آدم بداند در هر روز چه مقدار حفظ کند، خیلی مهم است و من خودم ین تجربه را نداشتم. گاهی روزی 5 ـ 6 ساعت کار می کردم، امّا خسته نمی شدم و بعضی اوقات اصلاً حفظ نمی کردم، ولی اگر به طور متوسط حساب کنیم روزی دو ساعت بیشتر نمی شد.

صحبت پایانی؟

ابتدا از پدر و مادرو برادر وهمچنین استاد بنده خانم شکیا که زمینه حضور در موسسه دارلقران رابه وجود آوردند بسیار سپاس گذارم زیرا  تاثیر خیلی زیادی در پیشرفت بنده داشتند به نحو دیگری از جنابعالی ودوستانی که چنین بستر رسانه ای مفیدی را تهیه کرنده اند متشکرم زیرا رسانه ای که به معارف اسلامی اهمیت بدهد نشانه تلاشها یک اخلاص و صداقتی هست و درپایان از تمامی کسانی که موفقیت من نقشی داشته اند و همیشه لطفشون شامل حال من بوده و خیلی کمک کرده اند قدردانی میکنم.

انتهای پیام/مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: