کد خبر: ۵۵۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
آنچه که براى کشور ما و براى عناصر فرهنگى مهم است، گسترش کیفى فرهنگ است. یعنى تربیت شاعر، نویسنده، هنرمند و تربیت کسانى که بتوانند تولید هنرى بکنند و پایگاه هنرى را پیش ببرند. (مقام معظم رهبری)
بیانیه به مناسبت 14 آبان روز فرهنگ عمومی

به گزارش پایگاه خبری شیروان ،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان به مناسبت ١٤ آبان روز فرهنگ عمومی بیانیه ای به شرح ذیل صادر نمود:

آنچه که براى کشور ما و براى عناصر فرهنگى مهم است، گسترش کیفى فرهنگ است. یعنى تربیت شاعر، نویسنده، هنرمند و تربیت کسانى که بتوانند تولید هنرى بکنند و پایگاه هنرى را پیش ببرند. (مقام معظم رهبری)

١٤ آبان در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است . فرهنگ عمومی در کشور ما مبتنی بر معارف اسلامی و آموزه های دینی است. بستر سازی عرصه فرهنگ و بازخوانی هویت ایرانی و اسلامی، تدوین سیاست های فرهنگی مناسب، تقویت باورهای دینی، مشارکت مردم و نگاه جدی به برنامه ریزی در عرصه فرهنگ و پرداختن به مفاهیمی همچون ایثار و شهادت در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از نمودهای مهم اجرای فرهنگ عمومی است. همزیستی جامعه  شیروان با توجه به تنوع فرهنگی اقوام با بهره مندی از فرهنگ کهن و غنی ایرانی اسلامی و با حفظ سنت ها و ارزش های پسندیده انسانی و الهی و روحیه همدلی و اتحاد شکل گرفته است. اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شیروان ضمن تبریک و گرامیداشت این روز بر این باور است که با همراهی هنرمندان وفعالان فرهنگی و هنری و عموم مردم  می توان گامهای اساسی و مهمی در اجرا و برنامه ریزی کیفی  و تبادل فعالیتهای فرهنگی در این عرصه برداشت.

این مناسبت بهانه ایست تا با گرامیداشت این روز ضمن توجه به وضعیت فرهنگی شهر از آحاد مردم در توسعه و اعتلای فرهنگ عمومی جامعه دعوت به عمل آمده با تکیه بر ارزشهای اسلامی بویژه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با نظرات و پیشنهادات خود مارا در دستیابی به این اهداف یاری رسانند.

 

 

انتهای پیام /مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: