کد خبر: ۵۵۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
استاندار خراسان شمالی:
استاندار خراسان شمالی با اشاره به پایان مهلت صد روزه ترک اعتیاد کارکنان دستگاه های اجرایی و عمومی این استان گفت: مدیران باید کارکنان معتاد را به هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری معرفی کنند.
کارکنان معتاد خراسان شمالی به هیئت های تخلفات اداری معرفی شوند

به گزارش پایگاه خبری شیروان وبه نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا صالحی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به نتایج اجرای طرح ارتقای سلامت اداری گفت: کمتر از یک درصد جمعیت ۳۶ هزار و ۶۰۰ نفری کارکنان دستگاه‌های اجرایی و عمومی خراسان شمالی دچار اعتیاد هستند.
صالحی افزود: در مهلت صدروزه اخیر برخی کارکنان معتاد به مراکز ترک اعتیاد استان مراجعه و فرایند درمان را آغاز کرده‌اند اما کسانی که هنوز به این کار مبادرت نکرده‌اند، باید به تخلفات آن‌ها رسیدگی شود.
وی از استمرار اجرای این طرح در ادارات و نهادهای عمومی استان خبر داد و گفت: افرادی هم که به‌عنوان مشکوک به اعتیاد شناسایی‌شده‌اند، با انجام آزمایش و بررسی دقیق باید سریع‌تر تعیین تکلیف شوند.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی هم‌چنین با گرامیداشت یاد و خاطره ۲ شهید گران‌قدر عرصه مبارزه با مواد مخدر در استان که طی ۲ ماه اخیر به شهادت رسیدند، آن را ضایعه‌ای سنگین توصیف کرد و گفت: قاچاقچیان مواد مخدر نباید احساس کنند که ما ابزار یا قدرت برخورد نداریم و آن‌ها می‌توانند به‌راحتی در جامعه کار خود را پیش ببرند بنابراین از نیروی انتظامی می‌خواهیم با حمایت دستگاه قضایی ضرب شست محکمی به سوداگران مرگ نشان دهد.
صالحی در خصوص مرکز ترک اعتیاد و اقامت اجباری استان هم ضمن اعلام حمایت از واگذاری مدیریت آن به بخش خصوصی با نظارت عالیه بهزیستی گفت: برای افزایش ظرفیت نگهداری معتادان در این مرکز تدابیر لازم اتخاذ شود.
وی با اشاره به اهمیت اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ‌ساز در جامعه، خطاب به مدیران استان تصریح کرد: از کارآفرینانی که با استفاده از توان و ظرفیت معتادان بهبودیافته یا خانواده آنان تولید محصول یا ارائه خدمات دارند، حمایت لازم به عمل آید.
وی همچنین در این نشست بر ایجاد مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر در شهرستان شیروان تأکید و همکاری و هم‌افزایی عمومی برای اجرای طرح‌های پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی به‌خصوص در مدارس را گوشزد کرد.

انتهای پیام /

 مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنیدنظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: