کد خبر: ۵۷۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
مدیرکل هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان:
بندرعباس - مدیرکل هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان نرخ بیکاری در هرمزگان ۱۰.۸درصد اعلام کرد.
نرخ بیکاری در هرمزگان ۱۰.۸درصد است/تثبیت اشتغال ۱۷ هزار و ۴۶۰ نفر,

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود هندیان ظهر سه شنبه در نشستی با خبرنگاران با تشریح عملکرد اقتصادی استان هرمزگان متناسب با اهداف اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: دستاوردهای اقتصادی استان هرمزگان درعرصه های مختلف تولیدی اعم ازصنعتی، کشاورزی، بازرگانی، خدماتی وعمرانی در چهارچوب اهداف اقتصاد مقاومتی درسال جاری رشد شتابانی به خود گرفته و بسترمناسب رونق تولید و اشتغال را در استان بیش از پیش فراهم ساخته است.

وی تصریح کرد: طرح ها  و پروژه های متعددی در سطح استان از ابتدای سال جاری تا کنون مورد بهره برداری قرار گرفته است  و طرح های بسیاری نیز تا پایان سال در استان آماده  افتتاح می شوند.

هندیان با اشاره به اهم برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای اقتصادی استان از ابتدای سال تاکنون خاطرنشان کرد: ایجاد و تثبیت اشتغال۱۷۴۶۰ نفر در سال جاری و ثبت نرخ بیکاری ۱۰.۸ درصد و به میزان ۰.۹ درصد پایین تر از میانگین نرخ بیکاری کشوری در تابستان سال جاری، ثبت مبلغ ۱۵.۳ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از ابتدای سال جاری، پرداخت ۲۶۷ میلیارد و ۹۶۵ میلیون تومان از محل منابع بانکی در قالب طرح رونق تولید و بازسازی و نوسازی بنگاه های تولیدی به منظور رشد ۱۰ درصدی در تولید و اشتغال کشور به ۱۰۲ واحد تولیدی در استان و کسب رتبه نخست استان از حیث مبالغ پرداختی به منظور بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی در کشور، تولید بیش از۵ میلیون تن انواع محصولات صنعتی و معدنی از قبیل شمش روی، آلومینیوم، شمش فولادی، قیر، سنگ گچ، پودر کربنات و سیمان و کلینکر در ۷ ماهه سال جاری ، صدور ۵۳ فقره پروانه بهره برداری صنعتی به ارزش ۷۸۳۶ میلیارد ریال و  ۱۸۸ جواز تأسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تا کنون از مهمترین این اقدمات بوده است.

مدیرکل هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به میزان تحقق  صادرات غیرنفتی استان اظهارداشت: صادرات غیرنفتی استان هرمزگان در سال جاری از مبادی گمرکات هرمزگان به میزان ۸ میلیارد و۹۷۳ میلیون دلار هدف گذاری شده است که این هدف گذاری با تحقق ۷۰ درصدی در استان با صادرات ۲۹.۵ میلیون تن کالا به ارزش ۶.۲ میلیارد دلار از مبادی گمرکات استان در ۸ ماهه سال جاری  را نشان می دهد.

وی در خصوص میزان تحقق سهم صادرات غیرنفتی از محل محصولات تولیدی استان بیان داشت: این سهم  به میزان ۲ میلیارد دلار بوده است که تحقق بیش از ۷۲ درصد از هدف گذاری مذکور به ارزش ۱ میلیارد و ۴۴۶ میلیون دلار در ۷ ماهه سال جاری را شاهد هستیم.

هندیان در خصوص تحقق درآمدهای گمرکی استان گفت: درآمدهای گمرکی استان با ثبت رقم درآمدی بالغ بر ۶۶۳۴.۷ میلیارد تومان و رشد ۲۸ درصدی در ۸ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ همراه بوده  است .

مدیرکل هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان با اشاره به میزان درآمد های استان بیان داشت: در ۸ ماهه سال جاری درآمدهای استانی با ثبت مبلغ ۱۴ هزار و۵۶۷ میلیارد ریال در مجموع تحقق ۹۰ درصد از پیش بینی درآمدهای استانی را نشان می دهد که این درآمد ها با رشدی بالغ بر ۱۷.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

وی تصریح کرد: ثبت ۱۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال منابع بانکی در ۷ ماهه سال جاری در استان با رشد ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۲۲ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال مصارف بانکی در این مدت با رشدی بالغ بر ۸۳ درصد نسبت به ۷ ماهه سال ۹۵ از دیگر دستاورد های حوزه اقتصادی استان از ابتدای سالجاری تاکنون بوده است.

هندیان درخصوص اولویت های حوزه تولید استان اظهار داشت: همگام با برنامه ریزی های کلان کشوری در خصوص کنترل شاخص های اقتصادی به منظور تحریک تقاضای داخلی، جهت گیری سیاست های حمایتی به سوی تولیدات صادرات محور از مهمترین اولویت ها در حوزه رونق تولید استان در سال جاری همگام با برنامه ریزی های کشوری بوده  است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه خاطرنشان کرد: تحقق برنامه ریزی ها در حوزه تولید مستلزم توجه به افزایش سهم بخش صادرات استان از تولیدات صنعتی، تولیدات با فناوری متوسط و تولیدات دانش بنیان به منظور گذار از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد بهره ور و دانش بنیان از اهمیت بالای برخوردار است.

وی در خصوص راه های بهبود صادرات افزود: تغییر در نوع کالاهای صادراتی، افزایش پوشش های بیمه ای، اصلاح نرخ تسهیلات، کاهش هزینه های حمل و نقل، افزایش مشوق های صادراتی و تولید کالاهای چندمرحله ای براساس مزیت رقابتی می تواند به بهبود وضعیت صادرات منجر گردد.

هندیان گفت: تحقق این اهداف منجر به رشد رقابت پذیری تولیدات و بهبود شاخص های محیط کسب و کار به طور مستمر خواهد گردید و بستر رشد جذابیت سرمایه گذاری را در استان فراهم می کند.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:  
 

آخرین اخبار

رانندگان حوزه حمل و نقل ،کالبد اصلی و ستون فقرات اقتصاد هستند

برپایی بازارچه خرید دانش آموزان در مدارس سما شیروان

فعالیت پژوهشی دانش‌آموزان در مدارس سما شیروان

تکذیب عجیب و غریب یک خبر

یک طلاق مهربانانه/ شوهر، روسری همسرش را مرتب کرد، دستش را گرفت و با هم از دادگاه بیرون رفتند

قارچ‌های دارای ژن مقاوم به شوری در ایران کشف شد

بوسه‌های مرگبار

آلودگی هوا دیدارهای جام حذفی را لغو می کند؟

جوابیه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به خبر «جنایت نیشکر در حق محیط زیست خوزستان»

شباهت‌های تاریخی استقلال با پرسپولیس ۸۸

پربیننده

تیک‌های عصبی درمان قطعی ندارد، اما قابل کنترل است

بنزین ۱۵۰۰ تومان می‌شود/ دولت نترسد و یارانه‌ها را قطع کند/ کاهش بودجه عمرانی خطرناک است/ دست‌درازی دولت روحانی به صندوق توسعه ملی/ دلار به بالاترین قیمت تاریخ رسید

توزیع غذای گرم بین نیازمندان شیروان

انتقال سفارت آمریکا به قدس/ آیا سونامی جدیدی علیه اسرائیل در راه است؟

تجلیل از شهدا فریضه است

شجاعت،صراحت و عدم انفعال نسبت به جامعه مولفه های بسیجی است

نامناسب بودن مسیر جاده اصلی روستای فیض آباد

تیک‌های عصبی درمان قطعی ندارد، اما قابل کنترل است

بنزین ۱۵۰۰ تومان می‌شود/ دولت نترسد و یارانه‌ها را قطع کند/ کاهش بودجه عمرانی خطرناک است/ دست‌درازی دولت روحانی به صندوق توسعه ملی/ دلار به بالاترین قیمت تاریخ رسید

توزیع غذای گرم بین نیازمندان شیروان

انتقال سفارت آمریکا به قدس/ آیا سونامی جدیدی علیه اسرائیل در راه است؟

تجلیل از شهدا فریضه است

شجاعت،صراحت و عدم انفعال نسبت به جامعه مولفه های بسیجی است

نامناسب بودن مسیر جاده اصلی روستای فیض آباد

یادداشت

تیک‌های عصبی درمان قطعی ندارد، اما قابل کنترل است

تیک‌های عصبی درمان قطعی ندارد، اما قابل کنترل است

رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در کشور ایران است.

رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در کشور ایران است.

پربحث

سیاست های جمعیتی و فراباورهای آن

پیشنهاد جدید مجلس برای تقویت قرارگاه پدافند هوایی

سازمان ملل: بیش از ۸ میلیون یمنی در معرض خطر قحطی قرار دارند

داستان دراماتیک قلعه‌ای رها شده/ «پریخوانی» در سینماحقیقت

تدارک برای مراسم تدفین روزنامه‌های خصوصی

نقش دولت در شکاف طبقاتی به روایت بانک مرکزی/ ادامه تحریم‌های بانکی علیه ایران/ دیپلمات آمریکایی: یمن هم در دامان ایران افتاده است

تدارک برای مراسم تدفین روزنامه‌های خصوصی