کد خبر: ۵۸۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
استان‌ها > کرمان - ایسنا نوشت:رئیس دادگاه عمومی بخش ساردوئیه فردی را که متهم به ایجاد حریق عمدی در اراضی ملی بود به خرید سه عدد کپسول آتش‌نشانی محکوم کرد.

        جریمه عجیب برای فردی که آتش سوزی عمدی به راه انداخته بود
      ,

«آیت قیصری» در تشریح جزئیات خبر گفت: باتوجه به شکایت اداره منابع طبیعی شهرستان جیرفت از فردی مبنی بر ایجاد حریق عمدی در اراضی ملی سربیژن ساردوئیه، دادگاه پس از تحقیقات به استناد ماده 160 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 و ماده 675 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1375 حکم به محکومیت متهم به تحمل 2 سال حبس تعزیری صادر می‌کند.

این مقام قضائی ادامه داد: اما باتوجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نیز عقیده قانونگذار در راستای حبس‌زدایی و نظر به دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و فقدان سابقه، دادگاه اجرای مجازات حبس وی را مناسب ندانسته است.

قیصری افزود: دادگاه مستنداً به مواد 64،70،79،80،81 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1392 اجرای مجازات حبس وی را به خریداری و تحویل 3 عدد کپسول اطفای حریق آتش‌نشانی 10 کیلویی در حق اداره منابع طبیعی جایگزین کرده است.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: متهم موظف است پس از اجرای مجازات جایگزین، مراتب را عیناً به شعبه اجرای احکام کیفری گزارش کند.

وی یادآور شد: در صورت عدم اجرای مجازات جایگزین یا تخلف از دستور، مجازات جایگزین لغو و مجازات حبس اجرا خواهد شد.

 

46

 مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: