کد خبر: ۵۸۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
کشاورز زاده خبر داد:
مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به ابراز تمایل طرف کانادایی برای از سر گیری روابط دیپلماتیک، گفت: مسائل فنی در این زمینه وجود دارد که طرف کانادایی باید آن ها را حل کند.
ابراز تمایل طرف کانادایی برای از سر گیری روابط دیپلماتیک,

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کشاورز زاده مدیرکل آمریکای وزارت خارجه در حاشیه نخستین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت روابط ایران و کانادا گفت: تاکنون ۵ دور مذاکرات در سطح کارشناسی میان طرفین انجام شده و هیات کارشناسی ایران بعد از تعطیلات سال نو میلادی به کانادا می‌رود.

وی ادامه داد: آخرین دور مذاکرات در تهران بود. در مجموع دو دور از مذاکرات در تهران و بقیه در خارج از کشور برگزار شد.

این مقام مسئول در وزارت خارجه با بیان اینکه در آخرین دور نیز همتای کانادایی من به تهران سفر کرد، اظهار داشت: در حال برنامه ریزی هستیم که بعد از سال نو میلادی سفر هیات ایرانی در سطح مدیرکل انجام شود.

کشاورز زاده با اشاره به ابراز تمایل طرف کانادایی برای از سرگیری مناسبات دیپلماتیک با ایران، تصریح کرد: آنها علاقه مند هستند مناسبات دیپلماتیک میان دو کشور ایجاد شود و ما نیز این چنین هستیم.

وی ادامه داد: مسائل فنی وجود دارد که طرف کانادایی باید حل کند از جمله مشخص شدن محل سفارت آنها و این قبیل موارد.

ادامه دارد...مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: