کد خبر: ۵۸۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:
اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: وحدت حوزه و دانشگاه نقش اساسی در رشد علمی و معنوی جامعه دارد و تقویت این مهم بایستی در دستور کار قرار گیرد.
وحدت حوزه و دانشگاه نقش اساسی در رشد علمی و معنوی جامعه دارد,

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی یکشنبه شب در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در اراک، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بنیان گذار انقلاب و همچنین مقام معظم رهبری همواره تاکید و سفارش ویژه ای در رابطه با ضرورت رشد و پیشرفت علمی و ارتقای معنوی جامعه داشته اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: تقویت همکاری و مشارکت بین حوزه و دانشگاه، ازجمله مولفه های اساسی در تحقق توسعه پایدار کشور است و بالندگی علمی و معنوی جامعه را رقم می زند.

دری نجف آبادی بیان کرد: دانشگاه ها در زمینه دانش و فناوری و حوزه‌های علمیه در راستای پشتیبانی از نظام و انقلاب و ارتقای معنویت و اخلاقیات در جامعه باید اهتمام بیشتری داشته باشند و در این مسیر با یکدیگر همکاری و همفکری کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: حوزه و دانشگاه مبداء تحولات و مبنای اصلاح جامعه و خاستگاه نخبگان و فرهیختگان هستند و باید با سرمایه گذاری در پرورش نیروهای کاردان متعهد برای کشور، این دو قطب بنیادین را برای ایفای وظایف خطیرشان آماده کرد.

وی در ادامه با اشاره به مجاهدت های افرادی چون شهید مفتح عنوان کرد: این بزرگان با شناختن فرصت ها و بهره از بصیرت و دوراندیشی، ضرورت های زمان را شناخته و برای تبیین جایگاه حکومت دینی و اصلاح جامعه، بستر تحقق انقلاب اسلامی را فراهم آورند و راه را برای نیل به قله های بلند آرمان های انقلاب اسلامی هموار کردند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: شهید مفتح به سبب شناخت عمیق از مسایل علمی، آموزشی، اجتماعی و سیاسی جامعه روز ایران، به ضرورت و اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه پی برده بود و امروز نیز ما باید پیروی کننده این تفکر ارزشمند باشیم.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: