کد خبر: ۵۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
یاسوج- معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد از شرکت ۱۴ هزار دانش آموز در طرح توانمند سازی برای مقابله با آسیب های اجتماعی خبر داد.
اجرای طرح مقابله با آسیب های اجتماعی با حضور ۱۴ هزار دانش آموز,

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسن موسوی پیش از ظهر دوشنبه در نشست کارشناسان مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی شهرستانها ومناطق استان افزود: ۱۴ هزار نفر از دانش آموزان، کارکنان و اولیاء دانش آموزان در ۹۹۱ آموزشگاه استان در طرح های مدارس مراقبت، مدارس عاری از خطر، مهارتهای مراقبت از خود و مهارتهای مقابله ای شرکت می کنند.

موسوی با بیان اینکه برای حمایت از دانش آموزان آسیب دیده ۱۶ پروژه در قالب مداخلات حمایتی روانی و اجتماعی در حال اجراست، ابراز داشت: در راستای آگاهی از سوء مصرف مواد مخدر، نمایشگاه سیار پیشگیری از اعتیاد در ۴۹۹ آموزشگاه متوسطه اول و دوم استان نیز تا پایان سال تحصیلی برپا می شود.

در ادامه این نشست رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی استان گفت: با هدف  توانمند سازی والدین وکارکنان، بیش از ۱۱۲ هزار نفر ساعت کارگاه های آموزشی با موضوع مهارتهای زندگی، سبک فرزند پروری و روشهای پیشگیری از اعتیاد برای والدین وارتباط مؤثر با دانش آموزان، شناخت عوامل محافظ خطر و پیشگیری اولیه از اعتیاد برای کارکنان در حال اجراست.

ابراهیم رستار افزود: همچنین جشنواره نوجوان سالم با هدف ترویج شیوه  های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر برای دانش آموزان در ۳ دوره و سومین دوره فرهنگیان نیز با هدف پیشگیری از گرایش به آسیب های اجتماعی خشونت و سوء مصرف مواد مخدر در بیش از دو هزار و ۸۰۰ آموزشگاه استان در حال اجراست.

رستار خاطرنشان کرد: فرهنگیان می توانند آثار خود را در پنج رشته و دانش آموزان در ۱۳ رشته پژوهشی، فرهنگی وهنری تا پایان اسفندماه به مدارس یا ادارات آموزش وپرورش شهرستانها ومناطق تحویل دهند.

وی افزود: در سال تحصیلی گذشته استان توانست در جشنواره نوجوان سالم رتبه اول کشور را کسب کرد.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: