کد خبر: ۵۸۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - نامه نیوز نوشت:عضو جامعه روحانیت مبارز می گوید: نباید خیلی به جبهه پایداری وابسته باشیم. اگر جبهه پایداری خارج از جمنا یا هر تشکل اصول‌گرایی دیگر باشد، جمعی حداقلی خواهد بود و تعیین کننده نیستند.

        هشدار عضو جامعه روحانیت به جبهه پایداری: ساز جداگانه نزنید/خارج از جمنا یک جمعیت حداقلی هستید
      ,

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر عضو شاخص جامعه روحانیت مبارز، در خصوص عملکرد جمنا در انتخابات ریاست جمهوری گذشته، گفت: جمنا یک جریان اجتماعی برخواسته از حرکت جمعی اصول‌گرایان و حضور پیروان و هواداران این طیف سیاسی بود. در انتخابات قبل هم با این‌که انتخابات سختی بود در مقابل دولتی که چهار سال بر مسند قدرت بود و در اصطلاح، ماشینش در حال حرکت است، جمنا عملکرد خوبی از خود نشان داد و شانزده میلیون رأی، نتیجه بسیار خوبی به حساب می‌آید. معتقدم که اگر جمنا تشکیلات خود را حفظ کند و با متانت مدیریت کند و با توجه به این‌که مردم از برخی از عملکردهای برخی از جریان‌های سیاسی -نمی‌خواهم نامی ببرم- راضی نیستند، اگر جمنا بتواند با تدبیری خوب در انتخابات آینده حضور پیدا کند که البته از الآن زود است در مورد آن صحبت کنیم، به هر حال می‌تواند نتایج بهتری به دست آورد. در هر صورت، جمنا، موجودیت دارد. توصیه من هم به برخی از افرادی که در جمنا حضور دارند، این بوده که روابط خود را با جمنا حفظ کنند؛ اصول‌گرایان با تحمل یکدیگر می‌توانند پایگاه رای خوبی را در کشور به دست آورند و در انتخابات‌های آینده پیروز هم بشوند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز، در پاسخ به پرسشی درباره آینده جمنا و اصلاحات مورد نظر در این جبهه، اظهار داشت: قدم اول این است که اصول‌گرایان با هم باشند و همدیگر را تحمل کنند. در شرایط فعلی، چند طیف اصول‌گرا داریم. مؤتلفه اسلامی، ایثارگران، پیروان خط امام و رهبری، جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هستند که هر کدام در جامعه اثرگذارند. با توجه به رهنمودهایی که مقام معظم رهبری ارائه می‌دهند و می‌گویند: مسئولان نظام با هم باشند، در خدمت مردم باشند، مردم احساس نکنند خودمان با یکدیگر دعوا داریم. بنابراین وحدت و انسجام طیف‌های مختلف اصول‌گرا که در جمنا گرد هم آمده‌اند، اگر یکدیگر را نفی نکنند و جداگاگانه نخواهند وارد عرصه انتخابات شوند، دوره بعد می‌توانند زمینه‌ساز موفقیت باشند. ضمن این‌که مردم، از وضع جاری مملکت هم چندان دل خوشی ندارند.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی افزود: اگر در اصول‌گرایان چارچوب تحمل، صبر، عقلانیت در مدیریت، در صراط مستقیم و در راه امام و انقلاب حرکت کردن، پرهیز از برخی از تندروی‌ها و با تأکید بر متانت با همدیگر کار کنند، می توانند؛ اما گام نخست آن است که الآن با یک‌دیگر باشند نه این‌که هر کسی بخواهد، ساز خودش را بزند. مردم هم هستند؛ مردمی که آن میزان رأی را به نامزد جمنا دادند، قطعاً در دوره بعدی، بیشتر هم رأی خواهند داد. البته اوضاع زمان هم تعیین کننده است و باید ببینیم، رقابت بین چه کسانی خواهد بود. عملکردها، مواضع، فراز و فرود امور اجتماعی و امور جاری کشور، تعیین کننده است. اگرچه تا انتخابات بعدی، راه بسیار است ولی اگر به دنبال پیروزی باشند بایستی از هم اکنون با هم باشند - حتی اگر تشکیلاتی مانند جمنا را هم نمی‌خواهند- خود اصول‌گرایان در کنار یک‌دیگر باشند.

حجت الاسلام رهبر با اشاره به مخالفت‌های جبهه پایداری با برخی از تصمیمات جمنا، تأکید کرد: معتقدم که خیلی نباید به جبهه پایداری وابسته باشیم. این جبهه چه بخواهد در جمنا حضور داشته باشد چه نخواهد، بایستی اصول مشترک گروه‌های سیاسی را بپذیرد. چه پایداری و چه هر جریان دیگری وقتی وارد گروه شدند، و در زمانی‌که جمع به یک نتیجه واحد، معقول و مطلوب رسید، تمامی اعضای گروه بایستی از آن حمایت کنند؛ نه این‌که ساز خودشان را بزنند. اگر جبهه پایداری می خواهد ساز خودش را بزند، عیب ندارد اما در چارچوب جمنا جایی نخواهد داشت. طبیعتاً در آینده باید ببینیم این جبهه چه رویکردی را در پیش خواهد گرفت. روی هم رفته اگر جبهه پایداری خارج از جمنا یا هر تشکل اصول‌گرایی دیگر باشد، جمعی حداقلی خواهد بود و تعیین کننده نیستند. اگر بخواهند باشند، باید اصول مشترک را بپذیرند، اگر هم نمی‌خواهند باشند، برای خودشان باشند؛ دعوایی هم نداریم.

2929مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:  
 

آخرین اخبار

ادعای نماینده همدان درباره پشت پرده گرانی‌ها/آغاز برخورد با مدیرانی که تکریم ارباب رجوع نکنند/بازداشت وزیر سابق انرژی رژیم‌صهیونیستی به اتهام جاسوسی برای ایران

باید اجازه داد زنان به ورزشگاه‌ها بیایند تا هم فحش بدهند هم بشنوند!/ مدعی نفوذ منافقین در سپاه، مدعی نفوذی بودن «میثم مطیعی» هم شد

چه بلایی بر سر اجاره مسکن خواهد آمد

عکس/ پل زیبای کاپیلانو غرق در مه

واکنش وزارت خارجه آمریکا به اعدام محمد ثلاث

۵ سال وزارت زیر سایه استیضاح

مأموریت‌های قرارگاه مقابله با جنگ اقتصادی/ همه این اتفاقات طی۳ روز رخ داد!

شریعتی و عسرت بی‌خویشتنی ما/ ترکیب بدیعی که شریعتی ارائه داد

اهداء کنندگان مستمر خون در قزوین تجلیل شدند

تحریم قطعات و مواد اولیه به جای خودرو/باید یکصدا شویم

پربیننده

«امیر کربلایی‌زاده» از بیمارستان مرخص شد

بازار خودرو در حال فرود!

«امیر کربلایی‌زاده» از بیمارستان مرخص شد

سخنگوی کاخ سفید و معاونش درصدد کناره‌گیری

بازار خودرو در حال فرود!

فیلمی که ترامپ به رهبر کره شمالی نشان داد چه بود؟

فیلمی که ترامپ به رهبر کره شمالی نشان داد چه بود؟

«امیر کربلایی‌زاده» از بیمارستان مرخص شد

بازار خودرو در حال فرود!

«امیر کربلایی‌زاده» از بیمارستان مرخص شد

سخنگوی کاخ سفید و معاونش درصدد کناره‌گیری

بازار خودرو در حال فرود!

فیلمی که ترامپ به رهبر کره شمالی نشان داد چه بود؟

فیلمی که ترامپ به رهبر کره شمالی نشان داد چه بود؟

یادداشت

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان

شب چله، آخرين روز آذر و شب اول زمستان و طولاني ترين شب سال است

شب چله، آخرين روز آذر و شب اول زمستان و طولاني ترين شب سال است

پربحث

آمریکا زهرش را در شرق سوریه ریخت: جزئیات حملات شب گذشته جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه جبهه مقاومت در البوکمال + نقشه میدانی

خبر خوش برای بازنشستگان؛ افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق

&#۱۷۱;فرهنگ جهادی&#۱۸۷; اکسیری که نیاز مبرم نظام اداری ماست

تصمیم جدید ارزی تا ۲هفته دیگر/واکنش دولت به کمپین &#۱۷۱;کریمی&#۱۸۷;/ نمی‎گذاریم &#۱۷۱;پراید&#۱۸۷; بازار را آشفته کند

۱۵ جوان عراقی حافظ کل قرآن شدند/ درخواست دارالقرآن بصره برای اعزام قرآن‌آموز به ایران

الزامات و مأموریت‌های قرارگاه مقابله با جنگ اقتصادی

توافق جدید وزارت صنعت با اصناف؛ ارزانی در راه است؟