کد خبر: ۵۹۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
واکنش عضو شورای چهارم به تهمت‌های نجفی
عضو سابق شورای شهر تهران با تاکید براینکه تهمت به شهرداری وناجا حیثیت این دو مجموعه را زیر سوال برد، گفت:گزارش نجفی باید مورد توجه دستگاه قضا وپیگیری قضایی قرار بگیرد تا براساس مدارک واسناد کذب بودن ادعاهای مطرح شده به عموم مردم اطلاع رسانی شود.
دستگاه قضا ادعاهای نجفی را پیگیری کند/تکذیب کردن شهردار جوابگوی موضوع حیثیتی نیست,

پرویز سروری عضو شورای چهارم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس  با اشاره به گزارش ارائه شده نجفی در خصوص مدیریت قبلی شهرداری تهران گفت: به نظر می رسد همت عده ای به جای خدمت گزاری، ارتقای افزایش امنیت عمومی و رشد وتوسعه صرف لطمه زدن به اعتماد ملی شده ، گویی آسیب رساندن به سرمایه اجتماعی واعتماد مردم به نظام هیچ ارزش واهمیتی برای آنها ندارد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد این عده اهمیتی به این موضوع نمی دهند که مردم مهمترین رکن تاثیر گذار بر امنیت واقتدار جمهوری اسلامی به شمار می روند لذا  اگر مردم در راه آرمانهای نظام اسلامی از جان ومالشان می گذرند و با سختی های معیشتی و کمبودهای اقتصادی کنار می آیند همه وهمه به دلیل باور واعتماد به نظام است. عضو شورای چهارم گفت: مردم در راهپیمایی سراسر شور وشعور 22 بهمن نشان دادند علی رغم یاوه گویی های دشمنان خارجی وفرافکنی های دشمنان داخلی همراه و هم پای نظام هستند و حمایت خود را از حاکمیت نظام اسلامی قطع نمی کنند. علی رغم هجمه های خارجی وداخلی ملت ایران یک بار دگر نشان داد ازبصیرت والایی برخوردار و دلبسته به انقلاب است از این رو حفظ سرمایه اعتماد مردم به نظام بسیار حائز اهمیت است اما گویی تنها هنر عده ای چنگ زدن به رخ اعتماد ملی است.

 وی با تاکید براینکه تهمت به شهرداری وناجا حیثیت این دو مجموعه را زیر سوال برد اظهار داشت: گزارش اعلام شده از سوی آقای نجفی در صحن شورای شهر از اعلان هایی بود که  اعتماد ملی را نشانه رفته بود. گزارشی که باید مورد توجه دستگاه قضا وپیگیری قضایی قرار بگیرد تا براساس  مدارک واسناد کذب بودن ادعاهای مطرح شده به عموم مردم اطلاع رسانی شود. موضوع کمک میلیاردی مدیریت شهری سابق به ناجا مساله ای نیست که نه آقای قالیباف ونه ناجا نباید به سهولت از آن گذر کنند چرا که حیثیت دو نهاد خدمتگزار را زیر سوال برده است.

وی درخصوص موضوع خطرناکی که می تواند منجر به کاهش اعتماد مردم به ناجا شود چنین گفت: مسلما ناجا با همکاری گسترده ای که با شهرداری دارد بی جهت بعد از اعلام این گزارش از شهرداری شکایت نکرده چرا که مهمترین  ابزار ناجا به عنوان پلیس  تامین ،کسب اعتماد  و مشارکت مردم در حفظ امنیت  در شهر است. با ادعای چنین اتهامی به ناجا و حمله به این نهاد حافظ امنیت شهروندان حیثیت این نهاد زیر سوال رفت چرا که شهردار تهران موضوع بسیار خطرناکی را مطرح کرد که شهرداری منابعی را برای کمک در موضوع انتخابات در اختیار ناجا قرار داده؛ به نظر بنده ادعای این موضوع یک فاجعه به تمام معنا برای ناجا وشهرداری است که باید از سوی دادستان و دستگاه قضایی مورد بررسی شود.

سروری تحلیل خود را از تکذیب آقای شهردار اینگونه بیان کرد: هر چند آقای نجفی با تکذیب ادعای مطرح شده به دنبال راه فرار است اما تکذیب کردن جوابگوی موضوع حیثیتی مطرح شده نیست از این رو لازم است شهرداری با ارائه مدارک به دستگاه قضایی این موضوع را مشخص کند تا بعد از بیان غیر واقعی بودن آن مردم متوجه واقعیت ماجرا شوند. مسلما با تکذیب آقای شهردارنمی توان ذهن مردم را پاک کرد چرا که شما به مردم القا کردید که تبادلات مالی بین شهرداری و ناجا اتفاق افتاده بنابراین براساس گزارش ذهنیت منفی در آحاد جامعه ایجاد شده است.

سروری در ادامه افزود: به نظر می رسد برخی از مدیران خواسته یا  ناخواسته در زمین طراحی شده دشمن بازی می کنند بی توجه به اینکه  مهمترین موضوع مورد نظر دشمن در راستای لطمه زدن به کشور آسیب زدن به اعتماد ملی است. تبدیل اتفاق و انسجام ملی به تشتت و اختلاف مهمترین خواست دشمن است تا براین اساس با ناامید کردن وناکارآمد جلوه دادن نظام وعدم توانایی نظام در حل مشکلات مردم آنها را نسبت به حاکمیت سرد و در تقابل با جمهوری اسلامی قرار دهند. بی شک گزارش سیاه نمایی اقای نجفی ضربه به آقای  قالیباف یا یک جناج سیاسی مشخص نبود بلکه حمله به نظام و تیره و تار نشان دادن روال مدیریتی کشور بود. نسبت های داده شده در گزارش ایشان بسیار نگران کننده بود نسبت هایی که سوء استفاده از بیت المال واستفاده در جهت منافع سیاسی را گوشزد کرد موضوعی نیست که با یک تکذیب بتوان به راحتی بتوان  از آن گذشت.

وی ضمن تاکید بر عذرخواهی شهردار تهران از قالیباف و مجموعه ناجا خواستار شفاف سازی وبررسی اتهامات وارد شده از سوی دستگاه قضا شده دراین باره خاطر نشان شد: مسلما در صورتی که آقای نجفی می داند که موضوع نادرستی را به ناجا ومدیریت پیشین شهری نسبت داده رسما باید از این دو مجموعه عذرخواهی کند هرچند که عذرخواهی نمی تواند همه خسارت ایجاد شده را جبران کند. علاوه بر عذر خواهی مسلما اسناد شهرداری باید با شکایت ناجا ومدیریت پیشین شهری باید مورد بررسی و پیگیری دستگاه قضایی کشور قراربگیرد تا مردم در فرآیند قضایی در جریان حقایق قرار بگیرند نه با تکذیب نمودن موضوعی که در صحن شورای شهر اطلاع رسانی شد.

انتهای پیام/مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:  
 

آخرین اخبار

از سایکس‌پیکو تا داعش برای تجزیه منطقه

رقبای دوم خرداد ۷۶ پس از ۲۰ چه می‎کنند؟

۱۱۳ هزار زندانی نیازمند جرائم غیرعمد با کمک خیرین آزاد شده اند

درخواست سنا از عربستان برای آغاز مذاکرات دیپلماتیک و پایان دادن به جنگ یمن

یگان تک تیراندازان فاطمیون چگونه تشکیل شد؟

مسکن پس از خروج ترامپ

روایت دادستان از وعده سود ۷۰ درصدی موسسات مالی غیرمجاز

تب و تاب بازار در ایلام/ زیر پوست شهر چه می گذرد

زادروز دانشمندی که ۲ بار نوبل گرفت

رتبه دوازدهم ارزان‌ترین بنزین دنیا برای قزاقستان

پربیننده

کاسبی با روح و روان مردم

نقشه جایگزین امریکا برای برجام

خطرات طولانی شدن ائتلاف‌های انتخاباتی عراق

پوپولیست تلگرامی!

حدیث روز/ سخن امام علی(ع) درباره رابطه دنیا و انسان

پنجمین جشنواره فیلم‌های مازوخیستی ایران در کلن!

چگونه آلرژی فصلی را درمان کنیم؟

کاسبی با روح و روان مردم

نقشه جایگزین امریکا برای برجام

خطرات طولانی شدن ائتلاف‌های انتخاباتی عراق

پوپولیست تلگرامی!

حدیث روز/ سخن امام علی(ع) درباره رابطه دنیا و انسان

پنجمین جشنواره فیلم‌های مازوخیستی ایران در کلن!

چگونه آلرژی فصلی را درمان کنیم؟

یادداشت

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان

فاطمه زهرا (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان

شب چله، آخرين روز آذر و شب اول زمستان و طولاني ترين شب سال است

شب چله، آخرين روز آذر و شب اول زمستان و طولاني ترين شب سال است

پربحث

انحرافی بزرگ در ادبیات دفاع مقدس!

آرزوی کارگردان «عصبانی نیستم» برای جعفر پناهی/ عکس

ردپای بسازو بفروش‌ها در بازار خودرو

بایرن باخت/ اینتراخت فرانکفورت قهرمان جام حذفی شد

مقاومت‌‌های پنهان و آشکار «گسترده‌ها» در برابر خروج از تلگرام/ کانال‌هایی که به پیام‌رسان داخلی مهاجرت کرده‌اند تهدید می‌شوند

سنجش تشخیصی صلاحیت های سواد ریاضی