کد خبر: ۶۲۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:
سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: میزان مبادلات مرزی استان در ۱۱ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از لحاظ ارزش دلاری ۵۹ درصد افزایش داشته است.
مبادلات مرزی کردستان ۵۹ درصد افزایش پیدا کرده است,

 به گزارش خبرنگارمهر، محمد دره وزمی عصر امروز سه شنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: در ۱۱ ماهه امسال از بازارچه سیرانبند بانه، گمرک سنندج و مرز  باشماق مریوان ۵۷۷ هزار تن کالا به ارزش ۴۱۳ میلیون دلار صادرات انجام شده است.

وی عنوان کرد: میزان صادرات استان مذکور نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته از لحاظ وزنی ۴ درصد کاهش و از نظر ارزش دلاری ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی اظهارداشت: ۸۰ درصد صادرات استان از گمرک باشماق و کمترین آن به عبارتی ۵ درصد صادرات استان از گمرک سنندج انجام شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه قیمت هر تن کالای صادراتی در استان ۷۱۶ دلار بوده است، بیان کرد: این مبلغ نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد افزایش یافته است.

دره وزمی با بیان اینکه ۹۸ درصد هدف و برنامه مصوب سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در  راستای صادرات در استان محقق شده است،اضافه کرد: در ۱۱ ماهه امسال ۴۱۳ میلیون دلار صادرات در استان داشتیم.

وی بیان کرد: ۶۲ هزار تن کالا به ارزش ۶۵ میلیون دلار در ۱۱ ماهه امسال واردات داشتیم که این میزان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۰۹ درصد از لحاظ دلاری افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: متوسط قیمت هر تن کالای وارداتی استان ۱۰۵۸ دلار بوده که ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن دو درصد کاهش یافته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در کل میزان مبادلات مرزی استان در ۱۱ ماهه سال جاری ۳ میلیون و ۵۱۵ هزارتن به ارزش ۵ میلیون و ۵۰۳ دلار بوده است.

دره وزمی ادامه داد: میزان مذکور از نظر ارزش وزنی ۴۷ درصد و از لحاظ ارزش دلاری هم ۵۹ درصد نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته افزایش داشته است.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: