کد خبر: ۶۲۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان خبرداد:
سنندج- مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان از صادرات ۸ میلیون و ۱۶۳ هزار دلار کالا توس، تعاونی های مرزنشین و صنعتی استان در سال جاری خبرداد.
صادرات بالغ بر ۸میلیون دلار کالا توسط تعاونی های کردستان,

به گزارش خبرنگارمهر، برهان صلواتی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزارشد، گفت: ۸ تعاونی مرزنشین و ۵ تعاونی صنعتی استان در سال جاری نسبت به صادرات کالا اقدام کردند.

وی ارزش صادرات تعداد تعاونی مذکور را ۸ میلیون و ۱۶۳ هزار دلار ذکر کرد و افزود: از این مبلغ بالغ بر یک میلیون دلار آن توسط تعاونی های صنعتی و بیش از ۶ میلیون دلار هم توسط تعاونی های مرزنشین انجام شده است.

وی ادامه داد: بیشتر کالاهای صادراتی تعاونی های صنعتی شامل ظروف یکبار مصرف، انواع لبنیات و غیره و محصولات صادراتی تعاونی های مرزنشین هم مصالح ساختمانی ،میوه و تره بار و غیره بوده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه ۶۱ درصد سوخت صادرشده استان توسط تعاونی های مرزنشین انجام شده است، اضافه کرد: امسال ۶ تعاونی مرزنشین استان اقدام به صادرات بیش از ۱۹ میلیون لیتر سوخت کردند.

صلواتی بیان کرد: سال گذشته ۱۹ تعاونی مرزنشین استان اقدام به صادرات کالا به ارزش ۱۴ میلیون دلار کردند.

وی اظهارداشت: چهار میلیون لیتر سوخت  سال گذشته توسط ۶ تعاونی مرزنشین استان صادر شد.

وی با اشاره به اینکه سهمیه ارزی سال ۹۵ استان ۲۲ میلیون دلار  بود، اضافه کرد: از این میزان سهمیه که تا پایان سال ۹۶ مهلت جذب آن وجود داشت بالغ بر یک میلیون و ۴۹۶ هزار دلار جذب شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کردستان بیان کرد: سهمیه ارزی امسال استان ۲۷ میلیون دلار  بوده که تاکنون ۳۲۷ هزار و ۷۰۰ دلار جذب شده که تا پایان سال آینده فرصت جذب مابقی سهمیه وجود دارد.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: