کد خبر: ۶۲۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
بخشدار الموت غربی:
قزوین- بخشدار الموت غربی از ثبت ۱۰ درخت این بخش به عنوان آثار ملی طبیعی خبر داد.
ثبت ۱۰ درخت بخش الموت غربی به عنوان آثار طبیعی ملی,

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر رحمتی در مراسم زنگ سبز که در مدرسه آزادگان شهر رازمیان برگزار شد اظهار کرد: از مجموع ۲۰ درخت ثبت شده در استان ۱۰ مورد آن در بخش الموت غربی ثبت شده که شامل درختان گردو، چنار و ارس در روستاهای یارود، فلار، پرچکوه، کلایه، قسطین رود، کامان و لتر بوده است.

بخشدار الموت غربی با تاکید بر لزوم حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست اظهار داشت: احداث پروژه های عمرانی و توسعه زیر ساخت ها از ضرورت هایی است  که در اجرای آن باید با رعایت مسایل زیست محیطی و منابع طبیعی زمینه حفاظت از این ثروت های خدادادی و توسعه پایدار را فراهم کرد.

رحمتی در ادامه با اشاره به جایگاه درختکاری در فرهنگ دینی و ملی حفظ خاک، تلطیف هوا و استفاده از محصول درختان را از جمله مزایای این منابع خدادادی دانست.

حجت الاسلام رضایی مدیر آموزش و پرورش الموت غربی و ابوترابی کارشناس اداره منابع طبیعی این بخش هم در خصوص اهمیت حفاظت از منابع طبیعی مطالبی بیان کردند.

در پایان از تعدای از دانش آموزان به عنوان همیار طبیعت تجلیل شد.مخاطبین گرامی شما میتوانید از این به بعد با دانلود  و استفاده از اپلیکیشن اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شیروان با استفاده از گوشی های همراه از آخرین اخبار این پایگاه خبری اطلاع پیدا کنید.

داغ کنید
برچسب ها:نظر شمانام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*: