کد مطلب: 57400|گروه: اجتماعی | تاریخ: 1396/09/11-17:45

فرماده سپاه شیروان:

شیعه و سنی در کشور با محبت در کنار هم زندگی می کنند

با وجود توطئه های دشمنان و سواستفاده از مقام وجایگاه مذهب برای ایجاد اختلاف بین شیعه واهل سنت ، به لطف الهی و درایت رهبران فکری و اندیشمندان ، وحدت بین شیعه واهل سنت در کشور پایداراست.

شیعه و سنی در کشور با محبت در کنار هم زندگی می کنند

به گزارش پایگاه خبری شیروان: علمای شیعه واهل سنت به عنوان خبرگان جامعه براین باورند که نباید هیچ اختلافی باعث خدشه دار شدن وحدت وهمدلی دربین جامعه مسلمان صورت گیرد واجازه ندهیم دشمنان از این موقعیت بهره ببرند.
برادری، برابری وهمفکری و وحدت از رازهای موفق جامعه شیعه واهل سنت دراین استان است وبه عقیده بسیاری از شخصیت های سیاسی ومذهبی وحدت بین شیعه و اهل سنت مثال زدنی است.
برادران وخواهران شیعه واهل سنت سالها دراین استان در کنار هم ضمن ازدواج ونسبت های فامیلی ، زندگی سالم ،مسالم آمیز وبی دغدغه سپری کرده وهمواره در همه مناسبت های ملی ومذهبی ازجمله انتخابات ها، راه پیمایی ها ، آیین های مذهبی اعم ازمراسم گرامیداشت سالروزمذهبی بویژه شهادت تا مولودی با هم برگزار می کنند.
از نمونه های دیگر همدلی وهمراهی ، محکومیت در حادثه ترور ناجوانمردانه گروه تکفیری داعش اخیر در تهران بودکه بسیاری از علمای اهل سنت در کنار علمای شیعه این حادثه را به شدت محکوم وبا بازماندگان همدردی کردند.
یکی دیگر از خدمات مشارکتی شیعه واهل سنت درامورعام المنفعه ازجمله ساخت وساز مدارس ، بیمارستان ،کمک به بیماران ونیازمندان ، خرید تجهیزات بهداشتی و کمک به خیریه هاست که سالهای سال این عمل خدا پسندانه در استان دایر است.
سرهنگ پاسدار حسین اکبری درگفت وگوبا خبرنگار ما با تاکید بر اینکه همه ما باید عامل وحدت باشیم، عنوان کرد: ما مسلمانان با حفظ عقاید قطعی و مسلم خود باید در مقابل دشمن مشترک اتحاد داشته باشیم لذا امروز همه شاهد آن هستیم که در کشور ما شیعه وسنی به صورت مسالمت آمیز و متحد در کنار هم زندگی می کنند و در همه عرصه ها حضور دارند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شیروان، با اشاره به صحنه های وحدت بین شیعه و سنی در چند سال اخیر ابراز کرد: در زلزله اخیر  استان کرمانشاه نیز صحنه هایی توصیف ناپذیر در امدادرسانی بین مردم تشیع و تسنن به نمایش گذاشته شد.
وی خاطر نشان کرد:  دشمنان در طول تاریخ از تفرقه بین شیعه و سنی برای نیل به اهداف خود سوءاستفاده می کردند و با علم کردن اسلام آمریکایی، وهابیت، داعش، تشیع انگلیسی و با حمایت از گروههای تکفیری به دنبال اختلاف افکنی و برافروختن آتش اختلاف بین شیعه وسنی هستند.

 وی در پایان افزود: دشمنان با بهره گیری  شبکه های ماهواره ای و رسانه ها و اهانت به مقدسات شیعه و سنی سعی دارند کردن آتش اختلافات و تفرقه بین مسلمانان را شعله ور کنند لذا هر اندازه وحدت و یکپارچگی بین شیعه و سنی مستحکم تر باشد، دشمنان در نیل به اهداف خصمانه خود ناامید تر می شوند.

انتهای پیام/

©2013 Shirvan News Agency. All Rights Reserved