کد مطلب: 62113|گروه: اجتماعی | تاریخ: 1396/12/18-15:0

حجت الاسلام والمسلمین کوثری:

حفظ کانون خانواده مهم ترین ثمره زندگی است

امام جمعه شیروان گفت: زنی که نتوانسته شایستگی برای مادر بودن را دارا باشد این یک شکست بزرگی است برای آنها و بطلانی است بر ادعاهای پوچ آنها چرا که حفظ کانون خانواده مهم ترین ثمره زندگی است که از آن محروم هستند .

حفظ کانون خانواده مهم ترین ثمره زندگی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیروان ؛ حجت الاسلام والمسلمین حسین کوثری در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شیروان با بیان انتظارات امیر المومنین از شیعیان گفت: پیروان امیر المومنین باید اهل بذل و بخشش در راه ولایت باشند و در سایه مودت اهل‌بیت به یکدیگر محبت کنند.

وی ادامه داد: شیعه امیرالمومنین کسی است که در حالت غضب از مسیر عدالت خارج نشوند و در حال خشنودی نیز از مرز دین خارج نشده و از اسراف جلوگیری کنند و کسی است که همسایه از او راحت باشدومومن هرجا باشد پُر برکت است.

کوثری در خطبه دوم با تبریک ایام سالروز ولادت حضرت زهرا و نیز امام خمینی (ره) اظهار کرد: روز تولد حضرت فاطمه (س) مصادف با بیستم جمادی الثانی سال دوم بعثت می باشد، روز تولد حضرت فاطمه را روز بززگداشت مقام مادر و روز زن می نامند.

 وی تصریح کرد؛ مقام زن در اسلام چنان است که یک سوره از قرآن به نام « النساء » است و در ده سوره از قرآن ، مسائل مربوط به حقوق و منزلت زنان آمده است، در آئین اسلام زن مانند مرد موجودی است گرامی و محترم ، آفریده و مخلوق خدا ، نه تنها ذاتاً عامل گناه مردان نیست ، بلکه در موارد بسیاری عامل جلوگیری مرد از گناه و مایه ی حفظ عفت و سکون اوست،زن و مرد برای کمک به یکدیگر و تکمیل و تکامل هم آفریده شده اند .

وی بابیان وضعیت نابسامان فرهنگ غرب اشاره کرد و افزود: متاسفانه غرب با وجود شعارهایش تا کنون نتوانسته زنانی با سیرت خوب تحویل جامعه دهد زنانی که آنها تحویل جامعه میدهند حکایت از بی بندوباری اخلاقی دارد زنی که نتوانسته حافظ ناموس باشد و زنی که نتوانسته شایستگی برای مادر بودن را دارا باشد این یک شکست بزرگی است برای آنها و بطلانی است بر ادعاهای پوچ آنها چرا که حفظ کانون خانواده مهم ترین ثمره زندگی است که از آن محروم هستند .

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شیروان نیز در ادامه  با گرامی داشت روز راهیان نور، اظهار کرد: این حرکت یک نعمت و کار بزرگی است که می‌تواند روح ایثار و شهادت‌طلبی و مقامت را در اقشار مختلف جامعه ایجاد کند.

وی همچنین ادامه داد: سفر راهیان نور روحیه دفاع ارزش‌ها را بیمه شدن نظام اسلامی ایجاد می‌کند و کلاس شجاعت و رشادت برای نسل‌های سوم و چهارم انقلاب تشکیل می‌دهد.

 

 

انتهای پیام/

©2013 Shirvan News Agency. All Rights Reserved